AR-GE & Laboratuvar

AR-GE


Meltem Kimya, bünyesinde barındırdığı tecrübeli profesyonel teknik kadrosunu en son sistem cihazlar ile donatılmış teknik araç ve gereç alt yapısına sahip laboratuvar ekipmanları ile birleştirerek müşteri ve iş ortaklarına üst düzeyde analiz ve bilgi paylaşımı imkanı sunmaktadır.

Her iki tesisimizde bulunan laboratuvarlarımızda, ürettiğimiz ürünlerin üretim ve kalitelendirme aşamaları ile ilgili bütün testler ve analizler yapılmaktadır.

Bünyemizdeki Ar-Ge birimi, teknoloji merkezleri ve uzman üniversiteler ile ortak proje ve çalışmalar yapmaktadır. Konusunda deneyimli ve uzman teknik kadromuz şirket bünyemiz dışında, iş ortaklarımızla test ve teknoloji konularında destek vermektedir.

LABORATUVAR

Firmamız, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış bir laboratuvarda profesyonel laboratuvar hizmetleri sunan öncü bir şirkettir. Müşterilerimize yüksek kaliteli analitik ve test hizmetleri sağlıyor ve endüstri standartlarını karşılayacak sonuçlar sunma taahhüdümüzü sürdürüyoruz.

Akredite laboratuvarlar tarafından kalibrasyonu yapılmış cihazlar ve laboratuvar ekipmanları ile standartlara uygun şekilde analizler yapılmaktadır.

VERİLEN ANALİZ HİZMETLERİ
  • Intrinsic Viscosıty (IV Analizi ASTM D4603)
  • COOH (Açık Uç Grup Tayin Analizi Titrasyon Metodu)
  • IPA Analizi (GC Metodu)
  • DEG Analizi (GC Metodu)
  • Benzen Analizi (GC Metodu)
  • Limonen Analizi (GC Metodu)
  • Linanol Analizi (GC Metodu)
  • Asetaldehit Analizi ASTM F2013
  • L,a,b Renk Analizleri ASTM D6290
RAPORLAMA

Test ve analiz sonuçları ürün için bir kalite sertifikası niteliği taşımamaktadır.

Rapor ve sonuçları talepte bulunan kuruluş ve müşterilerince ticaret ve reklam amaçları ile kullanılamaz. Rapor tamamen veya kısmen çoğaltılamaz/yayınlanamaz.

Başvuru dilekçesinde istenen test/analizler için sadece bir rapor düzenlenmektedir. Birden fazla numune için ayrı ayrı rapor isteniyorsa, istek yazısında bunun belirtilmesi gerekmektedir.

Analiz raporu ve fatura başvuru dilekçesinde belirtilen adrese gönderilmektedir.

ÜCRETLENDİRME

Yapılacak analizler ücretlendirilecektir.

İLETİŞİM

Adana Pet Resin Merkez Ofis

Adres: Hacı Sabancı Organize Bölgesi İstiklal Cad. No:11
01351 Sarıçam, Adana/Türkiye

Telefon: +90 322 394 52 20

Fax: +90 322 394 48 99

Email: info@meltemkimya.com.tr