Kalite Politikası

KALİTE POLİTİKASI


‘Kalitesi Kimyasında Saklı’ sloganıyla üretim başlangıcından üretim bitimine kadar kusursuz bir şekilde denetim gerçekleştirerek müşterilerine sunacağı ürünlerin kalitesinin sorumluluğunu üstüne almaktadır.
Kalitesi kimyasında saklı sloganının uzantısı olarak, tesislerinde üretilen tüm ürünlerin, gelişen ve değişen pazar şartlarının karşılanması ve müşterilerinin kullanımda memnuniyetini sürekli sağlamak için Üretimde, Tesiste ve Hizmette Kalite Yönetim Modeli olan ISO 9001 Sistemini kurmuştur.

Şirketimiz bünyesin de çalıştırdığı personelin daha sağlıklı ve güvenli koşullarda bir iş ortamı sağlayabilmek için, İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği Yönetim Sistemi olan OHSAS 18001-2004 belgeleri 2008 yılı içinde sıfır (0) hata ile almıştır ve etkin bir biçimde uygulamaktadır.

Meltem Kimya,ürettiği ürünlerde kalitenin yanı sıra geleneklere saygıdan başlayıp Temiz Bir Dünya ve Çevre, İnsan Sağlığı, Hijyen konusuna önem vermektedir. Bu çerçevede, hammadde girişinden sevkiyat gerçekleşinceye kadar çevre kirliliğini kontrol altında tutmak, hammaddeyi en verimli şekilde kullanmak, atık miktarını minimum seviyelere çekmek personelin çevre konusundaki duyarlılığını arttırmak, oluşabilecek çevre sorunlarını oluşmadan önleyebilmek ve enerji kullanımını olabildiğince etkin kullanmak için ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini kurmuş, uygulamakta ve etkinliğini iyileştirmektedir.

Sürekli yatırımlarıyla büyümeyi sürdüren şirketimizin yurtdışı satış ve bağlantılarındaki hızlı gelişimi de firmamızın uluslararası pazarda tanınması ve kredibilitesinin artmasında önemli rol oynamaktadır.

Türk Kimya & Plastik Sanayinde başarılı bir şekilde hizmet eden Meltem Kimya Tekstil San. İth. İhr. ve Tic. A.Ş. olarak kalite, müşteri memnuniyeti, son teknoloji ilkelerimizle her zaman en iyi hizmeti vermeye hazırdır. Kalite Belgelerimiz ; ISO 9001, ISO 14001, ISO 18000 ve TSE.